איך משתמשים במשקפי מציאות מדומה

משקפי וקסדות מציאות מדומה מתאימים לשימוש הן באמצעות הפלפון החכם והן באמצעות המחשב הנייד בהתאמה למערכות ההפעלה השונות. השימוש במשקפי וקסדות מציאות מדומה צריך להיות כמו שימוש בכל מוצר טכנולוגי אחר אותו אתם רוכשים, בהתאם להוראות היצרן. במקרה של משקפי וקסדות מציאות מדומה עליכם לקרוא את ההוראות בעיון רב, לעתים יש להשתמש במשקפיים בצורה מבוקרת […]

משקפי וקסדות מציאות מדומה מתאימים לשימוש הן באמצעות הפלפון החכם והן באמצעות המחשב הנייד בהתאמה למערכות ההפעלה השונות.

השימוש במשקפי וקסדות מציאות מדומה צריך להיות כמו שימוש בכל מוצר טכנולוגי אחר אותו אתם רוכשים, בהתאם להוראות היצרן. במקרה של משקפי וקסדות מציאות מדומה עליכם לקרוא את ההוראות בעיון רב, לעתים יש להשתמש במשקפיים בצורה מבוקרת בשביל לא להרגיש סחרחורת אחרי השימוש. באופן עקרוני אם תיצמדו להוראות מובטחת לכם חוויה מהנה ובטוחה ובעיקר חוויה יוצאת דופן של התנסות בעולם המציאות המדומה.

אוקולוס ריפט לדוגמא משקפי המציאות המדומה שהתחילו את המהפכה בתחום, מגיעים עם עלון  המסביר באופן בהיר ומפורט את הוראות הבטיחות של השימוש במכשיר. החברה אינה לוקחת סיכונים ולכן העלון לפעמים מפורט מדי, יש התייחסות למציאות מדומה כאל מוצר שהחשיפה אליו יכולה לגרום לתופעות לוואי, אך התייחסות זאת היא שילוב של מערכת כללים והוראות לשימוש בטיחותי, שנוצרה עבור מוצרים לא טכנולוגיים, אך באופן עקרוני הפירוט המדויק אינו מתאים לשימוש במוצר טכנולוגי ולכן לעתים הוא מפורט יתר על המידה.

ארבעת כללי הברזל לשימוש במציאות מדומה

שימוש במשקפי וקסדות מציאות מדומה הוא שימוש בטוח עליכם רק לדאוג לארבעת הכללים הבאים ולשים לב לכל שינוי בתחושה.

  • ישנם משקפי מציאות מדומה כגון אוקולוס ריפט שעליכם להשתמש בהם בישיבה, אם כתוב שהמכשיר נועד לשימוש בישיבה היצמדו להוראות. ישנם קסדות מציאות מדומה שנועדו לשימוש במרחב גדול יותר וניתן להשתמש בהם בעמידה, אך כל עוד לא מצוין אחרת ישיבה היא האופציה הבטוחה.
  • עליכם להתרגל אל המציאות המדומה בהדרגה. מציאות מדומה היא חוויה שונה לגמרי מכל שימוש טכנולוגי שאתם מכירים, זאת לא חוויה של צפייה בטלוויזיה או אפילו באולם קולנוע תלת מימדי, כאן אתם חווים את הדברים באופן חי ומוחשי, כאילו הייתם עושים אותם בפועל.  תנו לעצמכם את הזמן הדרוש בשביל להתרגל בהדרגה לשימוש.
  •  השימוש במציאות מדומה הוא מוגבל בגיל הוראות היצרן על כל מוצר קובעים את הגיל המותר לשימוש.
  • יש להימנע לאחר השימוש בקסדות או משקפי מציאות מדומה  בפעילות הכרוכה בריכוז, פעילויות כגון נהיגה על אופניים או מכונית או הפעלה של מכשירים הדורשים צומת לב וזהירות.

שיקול דעת אישי הוא המפתח לשימוש בטוח במציאות המדומה

בסופו של דבר שימוש נבון במשקפי וקסדות מציאות מדומה כרוך כמו כל שימוש טכנולוגי אחר בהפעלת שיקול דעת אישי, יש לקרוא את ההוראות בקפידה אבל לדעת גם מתי ההוראות מפורטות יתר על המידה. משקפי וקסדות מציאות מדומה הן מוצר טכנולוגי חדש בשוק ולכן לצרכי ביטחון היצרנים טורחים לכתוב כל סיכון אפשרי למרות שבפועל שימוש נבון בהתאם לכללים היסודיים שפורטו למעלה הוא מספיק בהחלט.

 

 

 


אודות מחבר הכתבה

 

השאר תגובה

אהיה הראשון להגיב ל “איך משתמשים במשקפי מציאות מדומה”